Šobrīd ne visiem uzņēmumiem izdodas uzreiz sagaidīt atbilstošus pieteikumus uz vakancēm, process mēdz izvērsties plašāks, ieguldot vairāk resursu, lai aizpildītu vakanci ar prasmīgu kandidātu.
Jā, pat neskatoties uz ekonomiskajiem apstākļiem, uzņēmumiem ir grūtības piesaistīt talantus. Pēc NVA datiem ir ievērojama apjoma starpība starp darbaspēka piedāvājumu un pieprasījumu, precīzāk, piedāvājums ir daudz augstāks par pieprasījumu. Dati liecina, ka darbaspēka piedāvājums šogad būs kopumā tuvu 1 milj. vakanču, tomēr pieprasījums ir ~880 tūkstoši darba meklētāju.
Diemžēl pat grūtības atrast darbaspēku nav pietiekams motivators, lai uzņēmumi proaktīvi piesaistītu kandidātus un izveidotu saistošu darbinieku vērtības piedāvājumu un darba devēja tēlu, veiktu aktivitātes, kas neaprobežojas ar sludinājuma publicēšanu savā mājaslapā un varbūt sociālajos medijos.
Šajā rakstā prezentēsim idejas, kuras ir labi zināmas, bet var būt piemirstas, kā arī jaunas un novatoriskas idejas, kas var palīdzēt veiksmīgāk piesaistīt vakancēm kandidātus un noturēt jau esošos talantus uzņēmumā.
Zemāk esam apkopojuši idejas, lai uzlabotu darbinieku piesaisti. Statistika liecina, ka, izmantojot plašāku aktivitāšu loku, palielinās iespējas piesaistīt kandidātus. Ieteikumus esam sadalījuši vairākās kategorijās.
Atlases aktivitātes un kandidātu izskatīšana
Pārskatīt darba sludinājumu, fokusējoties uz pašām svarīgākajām kompetencēm un prasmēm, nevis uzskaitot visas standarta prasības.
Izskatiet kandidātus, kas atbilst pamata prasībām 70-80% un sastādiet aprakstu tam, kā apgūt atlikušās prasmes.
Izskatiet kandidātus uz vairāk kā vienu amatu, ja vairākiem no tiem pārklājas kompetences.
Izmantojiet mākslīgā intelekta rīkus, lai ātri un viegli novērtētu tehniskās un sadarbības prasmes.
Talantu piesaiste
Iekšējās atlases palielināšana. Izskatiet iekšēju amatu maiņu, iekšējus īslaicīgus projektus, ko var veikt darbinieki citās nodaļās.
Izskatiet kandidātus īstermiņa nodarbinātībai konkrētu darbu izpildei. Izmantojiet lokālas un starptautiskas platformas īstermiņa nodarbinātības organizēšanai.
Izveidojiet sarakstu ar augsta līmeņa darbiniekiem, kuri ir izvēlējušies aiziet no uzņēmuma. Uzturiet kontaktu, lai kādā brīdī varētu piedāvāt atgriezties.
Izveidojiet sadarbību ar līdzīgiem uzņēmumiem par iespēju veikt īstermiņa darbinieku nodošanu.
Kanālu izvēle
Izveidojiet iekšējas un ārējas mācību programmas, kas sagatavo kandidātus konkrētiem amatiem.
Izveidojiet sadarbību ar uzņēmumiem, kuriem ir plašas datubāzes, lai informētu par jūsu aktuālajām vakancēm.
Izveidojiet saistošu kandidātu ieteikšanas programmu, it sevišķi uz pieprasītiem amatiem.
Katra uzņēmuma labākā stratēģija būs individuāli izstrādāta, izskatot konkrētā uzņēmuma vajadzības un ieguldot atbilstošus līdzekļus tās realizēšanai, pat neskatoties uz mainīgiem ekonomiskajiem apstākļiem.
Daudzi uzņēmumi ir atzinuši to, ka cilvēkresursi ir fundamentāli nozīmīgi uzņēmuma mērķu sasniegšanai, un ir uzsākuši savu inovācijas ceļu, lai sasniegtu savu darbinieku skaitu vajadzīgo apjomu.
Nav nepieciešams ieviest visas minētās idejas, lai radītu veiksmīgu talantu piesaistes un noturēšanas stratēģiju, tomēr svarīgi ir izvērtēt, ko ir iespējams uzlabot, lai vairotu uzņēmuma konkurētspējīgumu attiecībā uz darbiniekiem.
Vēlies uzlabot atlases procesu un nepieciešami papildspēki, lai realizētu jaunas iniciatīvas. Sazinies ar mums! Raksti uz e-pastu – info@fithr.eu.